KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12894167

nr 1289 4167

Peder Cappelen Thurmann

(1839-1919), Norge

Oljemålning, Peder Cappelen Thurmann (1839-1919), Norge, kopia efter. Ljusterfiske i månsken. Signerad KP. Olja på duk, 42x35,5cm

Peder Cappelen Thurmann, norsk bildkonstnär född 1839, död 1919.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

600 kr

måndag 18 november 2019
kl 19:37:13

17/11 15:20:21 1      Vinnande bud

Peder Cappelen Thurmann

Läs mer om Peder Cappelen Thurmann